Trochę o Nas

SKN GiKJ popularyzuje Kraj Kwitnącej Wiśni we wszystkich aspektach – kulturowych, gospodarczych, biznesowych i środowiskowych podczas spotkań, wykładów, warsztatów, pokazów czy badań naukowych. Koło współpracuje m.in z Ambasadą Japonii,Fundacją Krzewienia Kultury Japońskiej „SAKURA”, Stowarzyszeniem Drogi Herbaty Urasenke Tankoukai Sunshinkai, Dalekowschodnim Centrum Kulturalno-Sportowym SOTO jak i wieloma innymi organizacjami bliżej lub dalej związanymi z Japonią.

W ciągu roku realizujemy szereg imprez tematycznych, wśród których koronne miejsce zajmują Dni Japonii (mające w tym roku swoją XV edycję).

Jeśli interesujesz się manga/anime, lubisz książki Murakamiego lub Bruczkowskiego, uważasz, że japońskie samochody są najlepsze, fascynują Cię czasy feudalnej Japonii i japońskie mity lub chciałbyś kiedyś pójść na sushi do Inaby – przyjdź do nas!

Jesli nie – przyjdź tym bardziej, wyprowadzimy Cię z błędu;)

My też nie umiemy japońskiego;)  (no, przynajmniej nie wszyscy :D  )

Skład

Rok akademicki 2015/2016

Opiekun Koła:
dr Krzysztof Piech

Zarząd SKN

przewidniczący:
Tomasz Andrzej Mazur

wiceprzewodnicząca:
Aleksandra Kowalska

Członkowie SKN

  1. Caba Julia
  2. Cisak Jakub
  3. Czekaj Wiola
  4. Grotkowska Katarzyna
  5. Hałuszczak Marta
  6. Hołyst Agnieszka
  7. Kościelniak Adam
  8. Kozak Rafał
  9. Mańko Aleksandra
  10. Mięczkowska Natalia
  11. Nowak Bernard
  12. Surzyn Andrzej
  13. Terlecki Przemysław
  14. Wroński Michał
  15. Zaborski Karol

Powstanie Koła

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki i Kultury Japońskiej działające przy Katedrze Polityki Gospodarczej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie swoją tradycją sięga roku 1995. Założone zostało z inicjatywy grupy jedenastu osób, z których część uczęszczała na fakultatywny kurs języka japońskiego prowadzony na Uczelni przez sensei Okazaki. Zafascynowani wspaniałymi opowieściami o Japonii, postanowili w sposób bardziej zorganizowany rozwijać swoje zainteresowania. Założyli Studenckie Koło Naukowe Kultury Japońskiej, a o pomoc w prowadzeniu Koła poprosili dwóch znanych wykładowców SGH. Prof. dr hab. Jan Kaja zgodził się zostać Opiekunem Naukowym, a sensei Tsuneo Okazaki został Opiekunem Dydaktycznym. Zarząd Koła składał się z trzech osób: Krzysztofa Piecha (przewodniczy) oraz Marii Kluz i Anny Wiśniewskiej.

Założyciele

Adam Dzierżawski Igor Gilowski
Maria Kluz Agnieszka Lewandowaka
Krzysztof Piech Jakub Sułkowski
Roland Szylling Michał Wójcikiewicz
Anna Wiśniewska Tomasz Woliński
Miłosz Zabłocki Cheng Zheng
Paweł Gołębiowski

Na początku 1997 roku członkowie Koła zdecydowali się zmienić nazwę Koła tak, by uwzględniała ona również gospodarcze aspekty ich zainteresowań. Tak powstało obecne SKN GiKJ. Zaczęto zapraszać osoby zawodowo zajmujące się tematyką gospodarki i biznesu japońskiego. Spotkania z gośćmi z Japonii odbywały się w języku angielskim.

Od tego czasu minęło już wiele lat, w ciągu których grono członków Koła i skład zarządu kilkakrotnie zmienił się. Nowe osoby mogą zdobywać coraz więcej doświadczenia, które procentuje efektami zarówno dla Koła, jak i dla nich prywatnie. Nowe pokolenia wkraczają do Koła kontynuując idee przyświecające jego założycielom.

Współpracujemy z:

  • Ambasada Japonii w Polsce
  • Japońska Organizacja Handlu Zagranicznego (JETRO)
  • Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych
  • Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe SOTO
  • Stowarzyszenie Drogi Herbaty Urasenke Tankōkai Sunshinkai
  • Centrum Kaligrafii Japońskiej „Murasaki”
  • Fundacja Krzewienia Kultury Japońskiej „SAKURA”
  • Polskie Towarzystwo Origami
  • Restauracja Sensi Sushi
  • Japońskie Ogrody Bonsai
  • Warszawska Szkoła Języka Japońskiego

Dodaj komentarz